Svatební vzpomínka: „Jízdárna prostě spojuje a stmeluje.“

Milý pane Netíku, pane Sieratovský a všichni, kdo se podíleli na naší skvělé svatbě,

především s manželem moc zdravíme (manžel tedy spíše virtuálně z Walesu) a rádi bychom vám všem ještě jednou moc poděkovali za naši úžasnou svatbu, kterou jste nám připravili. Jsou to sice už více než dva měsíce, ale stále jsme plní dojmů a vzpomínáme na ty skvělé momenty, které jsme u vás strávili. A nejen my, ale i naši svatební hosté byli naprosto nadšeni, padaly samé pozitivní komentáře, a to jsou někteří z nich pořádně nároční. Opravdu, nebyl jediný negativní ani neutrální komentář, jen samé superlativy.

Abych na nic nezapomněla, vezmu to postupně. Ubytování prostě nemělo chybu, všichni si pochvalovali krásné útulné pokojíčky a co nás s manželem velmi překvapilo, dokonce i část manželovy rodiny, která se před nějakým časem rozhádala, ochotně a v největší pohodě sdílela velký pokoj č. 1. Jízdárna prostě spojuje a stmeluje. Z ubytování byl evidentně nadšen i jízdárenský kocour, který nepozorován vnikl do jednoho z pokojů a pod rouškou tmy se pak dámám stulil v nohách postele. Moc dlouho si to ale neužil, protože byl vykázán ven 🙂

Snídaně pana Sieratovského jsou prostě fenomenální, to už víme. Ale že zvládl pro jednu dospělou sestřenici (děti nepočítám) dvě rána po sobě i kakao do puntíkatého hrnečku, za to má sto bodů navíc.

Prostředí bylo naprosto okouzlující. Jízdárnu jsme předtím zažili krásně barevnou na podzim a krásně jarně rozkvetlou v dubnu, ale netušili jsme, jak krásná bude na konci června, termín svatby jsme z tohoto hlediska vybrali skvěle. Navíc z cesty voněly lípy, které miluju, a kvetly třešně na kopci, kde jsme měli i obřad – co víc jsem si mohla přát. Velký dík patří i paní zahradnici, která mi brzo ráno o svatebním dnu spontánně natrhala plnou náruč nevěstina závoje, který pak dělal spolu s lučními kytkami od pastvin a otrhanou zahrádkou tchyně parádu ve vázách na stole.

Poděkovat bych chtěla i panu Semerákovi za instalaci technických věcí na kopci, díky kterým jsme si během obřadu mohli užít i hudební doprovod. Také dík patří i všem pracovníkům, kteří se postarali o to, že v den svatby  jsme v tančírně neměli potopu z myčky.

Poníci pro děti byl skvělý nápad, za který vděčím panu Sieratovskému. A focení s nádherným frísem byl můj splněný sen. Jen doufám, že si při další návštěvě u vás budu mít konečně možnost i zajezdit jako manželův bratr, který si to den po svatbě moc užil.

Jídlo cateringu z Walzelu a kuchař Pavel byli taktéž skvělí, od hostů jsme slyšeli jen samou chválu. Všichni se parádně nabaštili a navíc si vezli spoustu různého jídla i domů. Tatarák byl prostě fenomenální (na snídani byl i s topinkami výborný), gril prý taky, ale ten jsem nestihla ochutnat… A s paní Klárou bylo jednání naprosto bezproblémové a rychlé, je vidět, že má vedení restaurace pevně v rukou.

Hlavně děkuji panu Sieratovskému za jeho úžasný přístup, mnoho skvělých rad, díky kterým naše svatba proběhla úplně v pohodě a k naší velké spokojenosti, a velkou pomoc se vší organizací. Nechtěli jsme dokonalou svatbu, nelpěli jsme na žádných detailech ani nesmyslech, chtěli jsme se dobře najíst, napít a pobavit, což se povedlo ještě mnohem líp, než jsme si mysleli.

Děkujeme také za možnost zasadit strom na kopci, určitě se brzy přijedeme podívat, jak sakura prospívá.

Prostě celý ten svatební víkend i veškeré jednání bylo skvělé a na jedničku. Musím z vlastní zkušenosti říct, že tento přístup rozhodně není standardní, setkali jsme se s různým nekorektním jednáním, ale na Broumovsku nikdy, u vás jsme prostě měli štěstí na lidi. A jsem moc ráda, že to tak bylo, díky tomu jsme měli mnohem méně s organizací celé svatby, protože na čem jsme se domluvili, to platilo, což velmi oceňuji.

No, budu se opakovat, prostě bylo všechno skvělé. Je vidět, že děláte věci poctivě a s láskou, ne primárně pro byznys, což se taky jen tak nevidí. Už jsem jízdárnu doporučila spoustě lidí a budu doporučovat dále, a to nejen na svatby.

Naše svatba se dokonce tak líbila, že s námi udělali rozhovor na svatebním blogu Bereme se (odkaz zde: https://www.beremese.cz/rozhovor-s-nevestou-misou-mikoi/), zmínila jsem tam i Hejtmánkovice. Vyhlídli si nás i z časopisu Nevěsta a příští rok by také měli zveřejnit rozhovor se mnou a s manželem, opět samozřejmě nezapomeneme zmínil i Jízdárnu. A do třetice bychom měli výhledově být i v britském časopise Wedding Ideas, kterému se naše svatba také moc líbila a nadšeně souhlasili s otištěním fotek a našeho povídání. Pokud budu mít možnost, určitě pošlu odkazy, až články vyjdou.

Takže ještě jednou moc děkuji všem, i těm „neviditelným v pozadí“, kteří se na naší skvělé svatbě podíleli. Prosím, pokračujte v tom, co děláte, evidentně to děláte dobře a lidi to ocení. Svatba u vás jako vedlejší produkt skvěle stmelila naši už tak velmi pospolitou rodinu a úplně přirozeně ji propojila s tou manželovou. I díky tomu máme teď velmi společenskou druhou část roku 🙂 I za tohle vám patří dík, protože bez vás by k tomu nemělo šanci dojít.

Držím jízdárně palce, ať se jí daří a rozvíjí se a zažije spoustu hezkých svateb a dalších akcí.

Mějte se moc krásně a těším se zase někdy na viděnou.

S pozdravem i za manžela Petra

Míša Šimák Stabrynová

foto-312

foto-27

foto-185foto-25

foto-289