O Jízdárně

Jízdárna Hejtmánkovice se prvně otevřela veřejnosti v roce 2014 a to díky akci „Křest hříbat„. S láskou k uchování toho, co nám zde zanechali naši předci, jsme vybudovali místo, kde je možné pořádat společenské, ale i rodinné sešlosti. Krása prostor je navíc jako stvořená pro pořádání svateb, aby byl tento výjimečný den ještě něčím více.

Celý areál byl vybudován na typických českých základech, tento koncept nenarušuje ani moderní vybavenost prostor a tak zde najdete například i překrásná kachlová kamna, na kterých nemusí vyspávat jen Honza. Můžete se zde vrátit zpět ke svým kořenům a zavzpomínat, jaké to bylo na chalupě u prababiček.

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice je vhodným místem pro všechny, kteří si chtějí odpočinout v překrásné přírodě, díky celkovému počtu šesti apartmánů je také zajištěno maximální soukromí a tak můžete zapomenout na velké rezorty, kde si však díky velkému počtu lidí nemůžete užít ten správný relax. Zážitek navíc obohatí i Fríští koně, které na Jízdárně chováme, toto jedinečné plemeno může na svém hřbetě provést krajinou Broumovské kotliny i naprosté začátečníky.

Nejvíce se toho o Jízdárně dozvíte, pokud ji sami navštívíte. Vždyť takové překrásné místo může na každého zapůsobit zcela jinak. Přírodní krása, bohatá historie a elegantní divokost koní na pastvinách, to jsou naše hlavní důvody, proč můžeme říci, že zde naleznete opravdový ráj.

Vyjdete-li na kopeček nad Jízdárnou, najdete zde vystavený pomníček, ke kterému se pojí i jeden z příběhů, související s Jízdárnou. Do třicetileté války se vydali i chlapci a muži z našich končin, jak válka pokračovala, i jich ubývalo. Až jeden voják – pro nás zvlášť důležitý – ztratil na konci války všechny přátelé. Vracel se tedy po letech domů, znaven válčením, s jediným přáním. Vidět ještě jednou své rodné stavení. A tak došel až na kopeček, kde mu při pohledu na místo, kde zažil tolik dobrého, puklo srdce. Pomníček zde stojí právě na jeho památku.

Jízdárna, návrat k tradicím

1 (3506)

photo_036

IMG_20190912_124346_912_resized_20190912_015948972